ChiosTV
634863569819180000928708

ΚΕΡΚΥΡΑ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: 2-1

Σπουδαία νίκη για την Κέρκυρα και βάζει φωτιά στην ουρά της βαθμολογίας  Η Κέρκυρα μπήκε ποιο αποφασισμένη καθώς ήθελε πάση θυσία την νίκη που θα τις έδινε ελπίδες για την παραμονή της στην Α΄ Εθνική.

Στο 7′ λεπτό ήρθε και το γκολ για τον Πανιώνιο ο Σάμαρης εκτέλεσε κόρνερ, η μπάλα πέρασε μπροστά από πολλά πόδια.ο Αυλωνίτης έκανε ένα αδύναμο σουτ και ο Κολοβός από κοντά με σουτ άνοιξε το σκορ.Οι Φαίακες έφτασε μία ανάσα από το 1-1 στο 12ο λεπτό, όταν ο Κυβελίδης βρέθηκε φάτσα με τον Γιαννακόπουλο, όμως ο νεαρός άσος έδιωξε το πλασέ με τα πόδια.

Στο 40΄ ήρθε η ισοφάριση για την Κέρκυρα όταν ο Λεόν  εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα πήγε στο κέντρο της μεγάλης περιοχής  και μετά από πολλές κόντρες ο Γκέσιος με σουτ νίκησε τον Γιαννακόπουλο.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Πανιώνιος μπήκε  δυνατά και έχασε μια ακόμα σημαντική ευκαιρία, όταν ο Γουνδουλάκης βρέθηκε μόνος του με τον Τερματοφύλακα της Κέρκυρας αλλά το σουτ πέρασε ψηλά άουτ.

Το γκολ που έκρινε τον αγώνα ήρθε στο 82 λεπτο Ο Λεόν εκτέλεσε φάουλ, ο Γιαννακόπουλος έδιωξε λάθος τη μπάλα και ο Γκέσιος από κοντά με δυνατό σουτ έκανε το 2-1.