Έκθεση “Συκουσάκια” με έργα των μικρών μαθητών της σχολής ζωγραφικής του Πολιτιστικού Συλλόγου Αγ. Γεωργίου Συκούση της Χίου δημιουργήθηκε στην Αθήνα και έκαναν εγκαίνια την Παρασκευή 21/4/2023 και ώρα 20.00 στο Art Cafe “Mine” της οδού Σκουφά 48, στο κέντρο της Αθήνας στο Κολωνάκι.
![](https://chiostv.gr/wp-content/uploads/2023/04/DSC5255-_1_-1024x723.jpg)
Παρατηρώντας τα 16 έργα αυτής της έκθεσης, νομίζει κανείς ότι είναι παρόντες ο Καρούζος, ο Βασιλείου, ο Ακριθάκης, ο Τσαρούχης και άλλοι ζωγράφοι της μοντέρνας ελληνιστικής σχολής, αποτέλεσμα του εργατικού και ταλαντούχου δασκάλου τους, του εικαστικού και σκηνοθέτη Νίκου Ζάππα.
![](https://chiostv.gr/wp-content/uploads/2023/04/dsc1-735x1024.jpg)
![Το καραβάκι του Νικόλα μας έτοιμο να μπαρκάρει!](https://chiostv.gr/wp-content/uploads/2023/04/342515514_248276041191390_6522029458301671340_n-1024x768.jpg)
Η Διάρκεια της έκθεσης 20 Απριλίου – 22 Μαίου 2023
Add comment